Vítám Tě na Lp-s!
Tento server je rozdelen na dve casti:

je misto, kam vkladame nase recenze i ruznorode ukazky knih, dokonce i odkazu ke stazeni (predevsim z ulozto) a dalsi odkazy na jine literarni servery, informacni servery o knihach, atd.

Jednotlivymi prispevky o knihach chceme nase knihy nejen pozvednout, ale take o nich debatovat, jak to ma v Ctenarskem klubu byt. Tak hura do komunikace, sdileni spolecneho konicku a opevovani knih, na ktere jen tak nezapomeneme ci primo kritiku ctiva, ktere uz nikdy nechceme do ruky, natoz do mysli.
Nase ctenarska skupina existuje na Fb - odkaz zde.

Literarni server pro vsechny amaterske autory, kteri radi ctou, pisi a vytvareji sve fantasticke svety. Muzete se k nam pridat a prispet se svym dilem, anebo se jen kochat nasimi dily a dat nam kritiku ci pochvalu. Autori Lp-s jsou schopni prijmout cokoliv a jejich fantazii se meze nekladou. Je tu velke mnozstvi romanu, povidek a dalsich literarnich textu a stale pribyvaji!
Nase autorska skupina existuje na Fb - odkaz zde.

Upozornění:
- Příspěvky jsou chráněny autorským zákonem a jakékoliv kopírování a prezentování je porušení zákonu.
- Na tomto serveru nenajdete zadny e-book ke stazeni, mimo tech amaterskych.

Zakladatelka literarniho serveru a ctenarskeho klubu: Chensie Ips
Adminka, spoluresitelka a podporujici prava ruka, ktera se velkou casti a napady podili, jak na Ctenarskem Klubu, tak i literarnim srveru: Sue Wish
Za uzasny desing blogu dekujeme nasi autorce ChestarNut!

Everything It´s Not Too Awfully (2. část) - autorka Dum.didlly

14. prosince 2012 v 19:10 | Dum.didlly |  Romantické povídky
"Bože, co mi to děláš?" říkám, když ráno v sedm vypínám budík a jdu se do koupelny vysprchovat. "To je snad za trest." Po sprše, která mě docela probudila, si udělám kafe a zapnu rádio. Mám ještě čtvrt hodinky čas, tak si představuju, jaký udělám pokojíček pro mimčo. Měla bych si nechat říct, co to bude, abych zařídila oblečení, hračky a tak. Vlastně se docela těším, ale už bych to měla Chesterovi říct. Stejně to bude za chvíli vidět. Z přemýšlení mě vytrhne zvuk zvonku.
"Tak jsi připravená?"
"Tak tohle jsou Linkin Park: Mike, Rob, Phi, Brad a ten potrhlej támhle, tak to je Joe, ale říkáme mu Mr. Hahn." Představí mi Chester celou skupinu.
"Čau, kluci. Já jsem Kate." Pozdravím je.
"Jo a tohle je Mikova žena Anna."
"Ahoj, Kate. Těší mě," řekne Anna a vesele se na mne zazubí.
"Uhni, uhni mi z cesty. Chci tam být první."
Slyším za sebou, ale než se stačím vzpamatovat, Joe do mne strčí a hned za ním běží Phoenix a Mike.
"Joe chce vždycky sedět vzadu, bohužel tam chtějí být i Mike a Phi, takže se po každý takhle předbíhaj." Vysvětlí mi Chester.
Joe zakopl o něčí batoh a rozplácl se na zemi, Phi, který běžel hned za ním, zase ukopl o jeho nohy. No, a Mike, ten je přeskočil, a zasednul si dvě zadní sedadla.
"Hahá, vyhrál jsem. Co se tam tak válíte…Víte, jak teď musíte vypadat?" Vysmívá se jim.
Všichni se tomu nehorázně smějeme.
Sedla jsem si vedle Chestera (jak jinak), povídali jsme si a smáli se jak blázni až se za námi lidi otáčeli. Jedna děsně otravná ženská nás pořád napomínala, tak jí Mike hodil "nenápadně" do vlasů žvejku. Ha-ha, měli jste ji vidět, když to zjistila, každopádně dala pokoj…
"Přejeme vám hezký pobyt," řekl ten debílek u recepce.
"Hrozně mě znervózňuje, jak se furt chechtá," pošeptala jsem Chazzymu do ucha.
"Na to si zvykej, Kate. Tohle dělají pořád," odpověděl a usmál se.
Vyjeli jsme výtahem nahoru a rozdělili si pokoje. Každý zvlášť. Jelikož jsem byla unavená, rozhodla jsem se, že už půjdu spát. Každej se divil.
"Tak dobrou noc, všichni!"
"Dobrou noc? Vždyť jsou dvě odpoledne," zakřičel na mne Rob přes celou chodbu.
To už jsem nevnímala a šla do pokoje. Ty jo, je hezkej. Velká postel, bar, koupelna s obrovskou vanou. Tohle asi nebude jeden z nejlevnějších hotelů. Pomyslela jsem si. Vanu bych měla využít, ale co, stejně hned tak neodjedeme a teď se mi chce vážně spát. Převlíkla jsem se do tílka, a šla do postele.

Ráno jsem se probudila a bylo mi hrozně blbě. Zvracela jsem asi tisíckrát.
Chester za mnou přišel a chtěl ze mne vypáčit, co mi je.
Myslíte, že jsem mu řekla o dítěti? Ne, ani náhodou. Větší blbec, než jsem já, snad neexistuje! Do háje s tím.Kolem páté klukům skončily rozhovory, koncert měl začít až za tři hodiny a protože mi bylo trošku líp, tak jsem se šla za nimi podívat.
"Nazdar kluci!" Pozdravila jsem je hlasitě, když jsem vešla do místnosti.
"Ahoj kate, už je ti líp?" ptal se Rob.
"Ale jo, jde to, Robe. Dík," odpověděla jsem mu, usmála se na něj a sedla si na pohovku vedle Chestera.
V tom do pokoje vešla Anna: "No, ahoj, kate, už jsme s klukama mysleli, že tě sklátila nějaká nemoc."
Kdybys jenom věděla, Anno.
"Můžu s tebou mluvit?"
"Co se děje, Ann?" zeptám se, když sejdeme do haly.
"Hele, Kate… já, slyšela jsem, jak telefonuješ se svou kamarádkou… hm, ne že bych chtěla poslouchat, ale to se nedalo přeslechnout…"
"Co? Co jsi slyšela?" Začínám trošku plašit.
"No… ty jsi těhotná?" zeptá se opatrně Anna.
A je to v háji! Chvíli jsem zticha, ale nakonec se přiznám. Hrozně se mi ulevilo, že to můžu někomu říct. "Řekneš to Chesterovi?"
"Hm, už musím, ale nechci."

Druhý den jsem pevně rozhodnutá, že to Chazzymu řeknu a tak jdu do jeho pokoje. "Ahoj, Kate? Co tady děláš?" Diví se Chaz.
"Co jsi překvapenej? Jsem ti jen chtěla něco říct."
"Ok, poslouchám," řekne Chester.
Jsem strašně nervózní, nevím, jak mám začít, když už ale najdu ty správná slova, shodím nějakou vázu ze stolu a ta se rozbije na malý kousíčky. "Ach jo, promiň Chazzy, jsem úplně nemožná, tohle se mi normálně nestává." Sbírám střepy ze země a Chazzy mi pomáhá.
"To máš fuk. Víš, že jsem rád, že jsi jí rozbila? Byla děsná. Dřív nebo později bych to udělal taky, ale teď mám na koho svádět vinu, až po mně bude chtít hotel peníze." Vysvětluje mi a směje se.
Začínám se taky smát.
Když nás to přejde, koukne se mi Chester do očí a začneme se jako na povel líbat a hladit. Nakonec se spolu milujeme.

Někdy kolem deváté večer se probudím v Chazzyho posteli a musím se usmát. Tak přeci jen to nebyl sen. Chester tu není, asi mají koncert. Jdu do svého pokoje a dám si horkou koupel. Měla jsem mu říct o miminu, ale teď mě to netrápí. Kolem jedenácté mě to na pokoji přestane bavit a tak se jdu dolů posadit do baru. Za chvíli za mnou přijde Anna:
"Nazdárek, Kate. Tak co?"
"Co, co?" ptám se, i když vím, kam směřuje.
"No, ty a Chazzy, ne?"
"Hm… já u něj ještě nebyla." Snažím se z toho vykroutit.
"Tak ne, jo? A kde si byla do teď?"
O co jí, sakra, jde? Ví snad něco? To poslouchala za dveřma nebo co? "Hele Anno, nevím, kam tím míříš, ale nic ti nemusím vysvětlovat. To je snad má věc, nemyslíš?" řeknu naštvaně a odejdu.
Po cestě vrazím do Chestera.
"Promiň," zamumlám a chci jít do pokoje, ale on mě chytí za ruku.
"Co se stalo?" zeptá se mě starostlivě.
"Chestere… potřebuju ti něco říct."

"Co? Cože jsi?"
"Těhotná, ale…"
"Já jsem tě, sakra, slyšel. To jsi, jako myslíš, že jsem blbej, že nevím, že…"
"Do háje, Chestere, uklidni se. Chci ti to vysvětlit," řekla jsem mu všechno, že to dítě není jeho a že ho mám s mým bývalým.
"Já… já, nevím co na to říct, měla jsi mi to povědět už dřív. Promiň. Myslel jsem, že to chceš na mně hodit." Ospravedlňuje se.
"A nebyla bych trochu hloupá, že jsem ti to řekla hned ten den, co jsme se spolu vyspali? Že bych si myslela, že na to nepřijdeš, kdybych porodila úplně zdravý dítě o pár měsíců dřív? Vážně si myslíš, že jsem taková mrcha?" křičím na něj.
"Ne, to jsem neřekl, Kate."
"Ale myslel sis to," řekla jsem a vyběhla z jeho pokoje do mého, začala balit věci a během dvaceti minut jsem byla na letišti. Snažím se dovolat Jess, ale nezvedá to. Nechám jí v hlasovce zprávu, že do dvou dnů budu zpátky v Praze.

"Kate, malý zase pláče," volá na mne Jess.
"Jo, už jdu… ukaž, dej mi ho," řeknu Jessice a beru si Johna. Právě mu byli tři měsíce a je to nejdůležitější, co mám.
"Víš, co nechápu?" zeptá se Jessica.
"Proč jsem mu dala jméno John?"
"Ale to ne, i když o tom by se taky dalo hovořit. Já měla spíš na mysli, proč ses vykašlala na Chestera, pak se ti přece omluvil, ne?"
"Myslel si, že ho chci uhnat," odpovím jí.
"Omluvil se."
"Hezký."
"Kate?"
Otočím se na ní.
"Pořád ho miluješ?" ptá se.
"Ani náhodou!" Odpovím razantně, i když si tím nejsem tak jistá.
"Víš, co si myslím já? Že to moc nafukuješ!"
Překvapeně na ní kouknu.
"Jo, chudák za to nemůže. Spíš on by měl bejt naštvanej na tebe. A to se ti i omluvil. Tak mě moc neštvi a leť za ním!"

"Chazzy, kámo, co je s tebou? Po koncertech si s náma dlouho už nikam nezašel. Je to kvůli Kate?" ptá se Mike Chestera, který se už dlouho nepodíval ani na jednu holku.
Nemohl na Kate zapomenout. Jediný Draven mu dokázal trochu zvednout náladu. "Hele, Mikeu, já musím jít, slíbil jsem Dravenovi, že půjdeme do parku. Tak se měj. Čau." Vyhne se Chazzy odpovědi a zavěsí. "Tak, Dravene, jdeme." Oblékne svému synovi mikinu a odejdou.

Na dětském hřišti si Draven hrál s ostatními dětmi.
Chester byl rád, když s ním mohl být. Bohužel se s ním vídal jen o víkendech. Najednou ho něco upoutalo. Teda spíš někdo. Žena, která seděla na lavičce, vedle sebe kočárek a v náručí držela chlapečka a utišovala ho.
Byla to Kate.
Koukal na ní pořád překvapeně a nevěřícně. Ano, byla to ona.
"Tati? Tati!" Draven ho tahal za tričko.
Chester se vzpamatoval.
"Já chci zmrzlinu."
Když se tam podíval znovu, už tam nebyla.

Ráno si šel Chester zaběhat. Nedělal to moc často, snad jen když ho něco trápilo. I když téměř vůbec nesvítilo sluníčko, Chester měl na očích pro něj tak nezbytné černé sluneční brýle. Najednou do někoho vrazil.
"Co děláš, IDIOTE?" zakřičela na něho ta žena s kočárkem.
Přišla mu pořád tak krásná, jako když ji viděl poprvé. "Omlouvám se, já vás neviděl…"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Slečna náročná Slečna náročná | 26. září 2013 v 21:12 | Reagovat

Ježiši kriste! Dávej tomu anglický název jen, když anglicky umíš! Nestrkej to do google překladače, buď tak laskavá. Víš, co „Everything it´s not too awfully“ znamená? Tohle: Všechno není příliš odporně“. Nedává to smysl, co? Cos chtěla napsat? Třeba Všechno není tak odporné? To by bylo takhle Not everything is that awful. Ale já bych místo awful volila slovo bad. Protože mi líp zní Všechno není tak špatné. Každopádně to máš anglicky blbě. Tak příště česky, ať si ušetříš ostudu.

Hlavní hrdinka je „Mary Sue chudinka“. Čím se Mary Sue chudinka vyznačuje? Vede bolestiplný život, rodiče si jí nevšímají, nebo jí zemřeli. Nemá přátele, všichni ji nenávidí. Nemá ani kluka, buď ji kluci nechtějí, nebo jsou na ni hnusní a opustí ji. Buď se jí může dostat zasloužené spravedlnosti, anebo taky ne. Což je samozřejmě hrozně nefér.

Proč se u všech autorek hlavní postavy jmenují Kate nebo Jess? Neznáte jiná jména?

A od kdy se dívky, které jsou Češky vůbec mohou jmenovat Kate a Jess? Kateřina není dost cool? A manžel je Carl... Karel nestačil?

A proč by jim Carl na měsíc koupil dům? A proč by svou ženu pouštěl na měsíc do USA, když je tak žárlivý?

Trhnu s sebou tak prudce, že se natáhnu na zem. "Au, co to sakra…"
"No hurá, Růženko, konečně ses probrala. Už jsme tu, tak se seber z tý země, vypadáš, jak nějakej bezďák," říká mi bezstarostně Jess a odchází z letadla ven.
-    Promiň, ale sedělas někdy v letadle? Tam není tolik místa, aby ses mohla natáhnout jak dlouhá tak široká. Navíc, seděla snad v sedačce, ne? Skutečně by se lekla tolik, aby se postavila a přepadla dopředu? Ve skutečnosti, kdyby se tak moc vymrštila, praštila by se do čumáku o přední sedadlo. Pokud cestovala první třídou, tam je místa dost, ale je vyloučené, aby z tak hluboké sedačky, jaká tam bývá, prostě vypadala leknutím.

"No, podle toho plánku, co nám nakreslil ten chlap, by to mělo být někde… Támhle to je!" zakřičí a já se koukám směrem, kam ukazuje prstem.
-    Nemáte google maps a tiskárnu?

Takže ta, co není těhotná, nese polštáře a ta těhotná knihy? Jsem to jen já, nebo tu má autorka poněkud madlanici v hlavě?

Hm, takže teď už krátce. Blbost. Ona je protivná megera, o kterou by normální člověk neměl zájem.

A teď největší blbosti:
Jess odjíždí hned druhý den, ačkoliv tam měla zůstat měsíc. Proč?
Chester jen tak pozve někoho, koho sotva zná na turné. Takhle to nefunguje. Věř mi, to neorganizuje sám Chester, nemůže si tedy jen tak den předem říct, že někoho bere s sebou. A proč by to nakonec vůbec dělal?
Chester nemá mozek? Jak jinak by ho napadlo, že by Kate vůbec mohlo napadnout na něj hodit svý těhotenství, když spolu spali den před tím? To by nenapadlo ani děcko na základce. Snad všichni ví, že těhotenství se nedá zjistit druhej den po souloži. Bože...

Tohle bylo úplně jako ten název. Totálně o ničem a blbě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama