Vítám Tě na Lp-s!
Tento server je rozdelen na dve casti:

je misto, kam vkladame nase recenze i ruznorode ukazky knih, dokonce i odkazu ke stazeni (predevsim z ulozto) a dalsi odkazy na jine literarni servery, informacni servery o knihach, atd.

Jednotlivymi prispevky o knihach chceme nase knihy nejen pozvednout, ale take o nich debatovat, jak to ma v Ctenarskem klubu byt. Tak hura do komunikace, sdileni spolecneho konicku a opevovani knih, na ktere jen tak nezapomeneme ci primo kritiku ctiva, ktere uz nikdy nechceme do ruky, natoz do mysli.
Nase ctenarska skupina existuje na Fb - odkaz zde.

Literarni server pro vsechny amaterske autory, kteri radi ctou, pisi a vytvareji sve fantasticke svety. Muzete se k nam pridat a prispet se svym dilem, anebo se jen kochat nasimi dily a dat nam kritiku ci pochvalu. Autori Lp-s jsou schopni prijmout cokoliv a jejich fantazii se meze nekladou. Je tu velke mnozstvi romanu, povidek a dalsich literarnich textu a stale pribyvaji!
Nase autorska skupina existuje na Fb - odkaz zde.

Upozornění:
- Příspěvky jsou chráněny autorským zákonem a jakékoliv kopírování a prezentování je porušení zákonu.
- Na tomto serveru nenajdete zadny e-book ke stazeni, mimo tech amaterskych.

Zakladatelka literarniho serveru a ctenarskeho klubu: Chensie Ips
Adminka, spoluresitelka a podporujici prava ruka, ktera se velkou casti a napady podili, jak na Ctenarskem Klubu, tak i literarnim srveru: Sue Wish
Za uzasny desing blogu dekujeme nasi autorce ChestarNut!

Hybrid Dreams (2. část) - autorka Linkinka

14. prosince 2012 v 22:10 | Linkinka |  Smutné povídky
Chester ztěžka otevřel oči. Nechápavě se podíval kolem sebe a snažil si vzpomenout, jak se sem dostal.
"No konečně!" uslyšel pohrdavé odfrknutí, které vycházelo z úst Samanthy. "Na, vem si to. Udělá ti to dobře." Podávala mu nějaký prášek, hrnek teplého čaje a na hlavu mu nazlobeně připleskla studený obklad. "Proč jsi to, sakra, chtěl udělat?"
Chester vložil prášek do úst a mocně si lokl čaje. "Znamená to, že jsem…" Neopovážil se dokončit větu.
"Jo, znamená to, že sis to svinstvo nepíchl. Už jednou jsem tě z toho tahala, pamatuješ?! Ale nehodlám to dělat znova! Kdybych sem nepřijela, byl bys zase tam, jako kdysi. A to znamená ve sračkách!"
Chester odložil čaj a několikrát otevřel a zavřel pusu, takže vypadal jako leklá ryba.
"Co sis myslel? Co sis, kurva, myslel? A proč jsi tady sám? Kde jsou ty davy lidí, jak u tebe bývalo zvykem?"
Tolik otázek najednou Chester ani nedokázal vstřebat, natož na ně odpovědět. "Matka před měsícem umřela," pípl potichu.
Sam, jakoby se probrala do tvrdé reality. Žíla na spánku jí přestala zlověstně tepat a její oči se otevřely dokořán. "Proč jsi mi nic neřekl? To je mi líto, Chazzy. Moc líto." Samantha Chestera objala a on se roztřeseně skrčil v její náruči.
"Vím, že na to zrovna teď není vhodná doba, ale důvod proč jsem přišla…" přerušila tu dlouhou chvíli Sam.
Chester zpozorněl. Věděl, že to nebude jen tak.
"Chci si s tebou vážně promluvit, Chestere."
"A o čem?" Vzmohl se na otázku.
"O Dravenovi." Prohlásila Sam.
"Je v pořádku? Stalo se něco?" Lekl se Chester.
"Jistě, že je v pořádku. Chci ti jenom říct, že k tobě teď nebude jezdit," řekla rozhodně.
Chester se zasmál. "Víš, že moc dobře nedokážeš vtipkovat, ale tohle se ti povedlo."
"Já si nedělám srandu. Myslím to naprosto vážně."
" Cože? A proč by sem neměl jezdit? Řekni mi ňákej důvod! Ňákej zkurvenej důvod, jak tě taková pitomost mohla napadnout!" Chesterovi se zlostí a strachem zúžily oči a nenávistně s nimi hleděl na Sam.
"Uklidni se! Chtěla jsem si o tom v klidu promluvit a dohodnout se!"
"V klidu? Tak ty se chceš dohodnout v klidu?" zaťal Chester pěsti a rozčileně ji zahnal do kouta.
"Máš na Dravena špatnej vliv. Poslední dobou se moc nesměje, když jede od tebe. A furt mi říká, jak je tatínek smutnej, a že už s ním není vůbec žádná legrace. A jednou mi dokonce řekl, že z tebe jde strach. Nechci, aby Draven vyrůstal v takovým prostředí."
"A to je jako všechno? Že se nesměje? A ty by ses smála? Ty by ses, kurva, smála, kdybys žila jako já? Všichni, který jsem miloval, mě opustili! A ty mi chceš vzít i toho posledního človíčka, pro kterýho jsem ještě schopnej každý ráno otevřít oči!" Chester se rozbrečel a svalil se do křesla.
"Ale já ti ho nevezmu na pořád. Jenom se chvíli nebudete stýkat. Do té doby, než se dáš zase dohromady. Chtěla jsem se s tebou rozumně dohodnout, nechci to řešit s právníky."
"Fajn, Samantho. Vyřiď Dravenovi, že ho miluju. Nemám chuť se s tebou hádat."
"Děkuju, Chestere. Jestli chceš, tak bych za tebou mohla jezdit."
"Ještě bys mě chtěla kontrolovat, jo? Kde jsou dveře, víš."
"Jo, abych nezapomněla. Pořád mi volá Mike. Měl bys…"
"Vypadni! Kurva, už vypadni!" Chester byl v mžiku na nohou.
Samantha se zachvěla hrůzou a okamžitě zamířila ke dveřím.


Chesterova tvář se zkroutila do podivné grimasy. Nevěděl, jestli to, co cítí je štěstí nebo obrovský smutek. Stál za plotem nádherného domku, který měl zvonek s nápisem Shinodovi a odhrnutou záclonou se díval dovnitř. Na tu dálku byla vidět Mikova tvář dost nejasně, ale rozhodně bylo poznat, že se směje. Měl kolem sebe spoustu lidí a Chester si uvědomoval, že většinu z nich zná. Byl tam Brad a Rob, kluci ze skupiny, Mikeův brácha Jay, nějakých dalších pět lidí, které Chester na tu dálku nepoznal a pochopitelně Anna, Mikova manželka. Při pohledu na Annu Chestera svírala obrovská nenávist a když k ní ještě přišel Mike a chytl ji za ruku, tak Chester přímo pěnil zlostí. Najednou se ho zmocnil pocit naprosté nepříčetnosti a chtěl jim to jejich rodinné štěstí, tu jejich idylku, zničit. Ze země sebral kámen a jedinným obloukem ho hodil do okna. Zvuk roztříštěného skla, zmatek a vyděšené hlasy Chesterovi stačily k úsměvu. Chvíli se krčil za plotem, a když se otáčel uviděl za oknem se zbytkem skla Mikea.
Zlomek vteřiny si hleděli do očí.
Chester by si nejraději dal pár facek. V mžiku se otočil a pelášil za roh, kde měl zaparkované své auto. Třesoucí se rukou strčil klíč do zapalování a hned, co nastartoval, vyjel rychlostí, která se určitě v městečku nepovolovala.
Po deseti minutách zběsilé jízdy Chester zvolnil tempo a mohl se plně věnovat svým myšlenkám. Tohle ještě nikdy neudělal. Byl u toho domu poprvé od té strašlivé hádky. Před očima se mu zase míhali brouci a uklidnil se, až když zaparkoval před svým domem a hodil sebou na postel. Pomalu se mu zavíraly oči. Spánek už přicházel a Chester začínal pravidelně oddechovat a vychutnával si tu otupělost, tu svobodu jeho mysli.
Crrrrrr.
Odporný zvuk zvonku ho vrátil zpátky na zem. Chester si protřel unavené oči a přešel ke dveřím. Byl ještě rozespalý a unaveně otevřel dveře. Stál za nimi…. Mike! Mike! Mike! Ano byl to opravdu on. Musel ho sledovat. Proč ho sakra nenapadlo podívat se kukátkem? Dobrou chvíli si hleděli upřeně do očí a pak Mike konečně promluvil.
"Já jsem tě hledal. Celej rok jsem tě hledal, Chestere!"
"Já vím," zachraplal Chester. Vůbec nevěděl, co mu Mike chce říct. Zlobí se na něho?
Mike se beze slova pozval dál a zavřel za sebou dveře. "Jsem idiot. Jsem zkurvenej idiot! Mělo mi to dojít! Já… Já… ňák mi ruplo v bedně. Rozhodně jsem ti nechtěl ublížit. Uvědomil jsem si to, když jsi odešel. Sam mi vůbec nechtěla říct, kde jsi." Mike se odmlčel, jakoby to mělo znamenat: No, tak řekni něco, Chestere!
Ten se ale k ničemu neměl a dál upřeně pozoroval špičky svých bot.
"Anna… Anna mi všechno řekla. Půl roku jsme spolu nebyli a já se s ní chtěl rozvést. Jenže víš, jaká jsem měkkota. Usmířili jsme se. Víš přece, jak Annu miluju. Ale nikdy jí to nezapomenu! Vždyť mi vzala nejlepšího kámoše! Chazzy, brácho, promiň. Promiň mi to všechno prosím tě."
Chesterovy se v očích zaleskly slzy a Mike ho pevně objal. Po dlouhé době cítil upřímnost, přátelství a obrovskou lásku. A samozřejmě naději! Naději, která mu šeptala do ouška, že všechno bude dobrý.
"Všechno bude dobrý, Chazzy."

Hudba řvala na plný pecky a znechucení sousedé se pokoušeli volat policii.
"Rušení nočního klidu!" oznamovali se značně zbrunátnělým obličejem a vykukovali z oken přes své úzkostlivě upravené záclonky a jarní výzdoby.
Ovšem párty byla párty. A zvlášť na uvítanou a šťastné shledání! Všichni se dobře bavili, ale Chester seděl v koutu pokoje a ustrašeně se díval do země.
"Chazzy, co děláš tady? Pojď se bavit! Vždyť je to na tvou počest!" křikl na něj Brad a dopotácel se k němu se skleničkou v ruce a značně připitomělým výrazem.
"Jasně Brade, už jdu." Houkl na něj Chester.
"Brácho, jsem moc rád, že už jsi tady." Popleskal ho po zádech a zase se odpotácel pryč.
Chester si toho všeho moc vážil. Všichni ho přivítali s obrovským nadšením a těch pět kluků, po kterých se mu obzvlášť stýskalo… Nedokázal si ani představit, jak moc ho jejich slova potěšily. Povídali si celej den a zvážili všechny možné a nemožné případy, co s Linkin Park. Chesterovi se najednou zdálo, že ty dvě slova, Linkin Park, jsou mu na míle vzdálené. Dřív to byl jeho život, ale teď… Už nikdy to nebude jako dřív! Už nikdy se nepodívá do tisícového davu na jejich koncertech. Už nikdy nebude skákat po pódiu, jako smyslů zbavený. Už nikdy se nebude mačkat v tom malinkém tourbusu. Už nikdy nenavštíví studio. Už nikdy… Chester se prudce zvedl a v jeho tváři zazářilo odhodlání.
"Robe, Joe! Musím s váma mluvit!"
Jmenovaní se otočili a ustaraně, ale se zájmem na něj pohlédli.
"A s ostatníma taky!" dodal ještě a v očích se mu zablýsklo.

Hybrid Dreams

"Chceš to zpátky? Seš si jistej?" nervózně se ptal Mike.
"Nikdy jsem si nebyl jistější. Já… Vždycky jsme přece chtěli, abychom byli opravdoví umělci. Aby nás tak lidi brali a abychom se stali legendou! Chápete to? O tom jsme vždycky snili! Nemůžeme to jen tak zahodit! A mně to upřímně chybí. Vy mně upřímně chybíte…"
Klukům se při jeho slovech nahrnuly slzy do očí a tiše se pousmáli.
"Dobře, takže se zase vrátíme?" ujišťoval se ještě Mike.
"JO!" zaznělo sborově.
"Ale nebudeme o tom nikomu říkat. Nechci, aby se do toho pouštěla média a tisk. Jasný?" obhajoval Chester.
"Tak to bude opravdovej comeback!" usmál se Joe a při těch slovech se všichni rozesmáli na celý kolo a v hlavách se jim míhaly ty nejrůžovější představy.
Jsou přece Linkin Park!


"Můžete mi někdo vysvětlit, co to je?" křičel Brad do všeobecnýho zmatku ve studiu.
Chester si se zájmem prohlížel mikrofon, jako by takovou věc ještě nikdy neviděl.
A ostatní si ladili nástroje.
"To jsou přece texty!" připletl se do toho Mike a prohlížel si popsanej štos papírů.
"Ty jsou moje!" zpozorněl Chester a vytrhl papíry Mikovi z ruky. "Musím to ještě protřídit. Ale něco by se možná dalo použít." Vysvětloval spěšně a zakopával dvě bedny ručně popsaného papíru pod stůl.
"Kdy jsi to všechno stihl napsat?" zděsil se Mike.
"A co jsem měl celý ty dny dělat?" posmutněl Chester.
"No, jo. Promiň, brácho."
"Tak. Zkusíme se rozehrát, ne?" zakřičel přes všechny Rob a netrpělivě usedl za bubny. Všichni se chopili svých nástrojů a Mike Chestera přistrčil k mikrofonu.
"Tak jakou dáme?" ozvalo se od Joea.
Chester stál omámeně s mikrofonem v ruce a vzrušeně dýchal.
Joe začal hrát úvodní tóny Crawlingu a Mike se zakřenil. Tuhle písničku měli moc rádi a vždycky ji zpívali na rozehrání. Snad proto, že Chester se při ní vždycky pořádně vyřval. Jenže teď se nic nestalo.
Chester dál usilovně hleděl před sebe a když si uvědomil, že zapomněl začít, omluvně sklonil hlavu.
"To nic. Jedem znova!" řekl Mike.
Jenže zase nic.
Zkusili to ještě třikrát, ale Chester prostě nebyl schopnej vydat ze sebe ani hlásku. Masíroval si kořen nosu a nejraději by se propadl do země. Nechápal to. Znamená to, že už na to nemá? Že už nemůže zpívat? Už to neumí? Dá se zpívání zapomenout?
"Dáme si pauzu." Oznámil Mike a vráska na čele se mu prohlubovala.
"Jasně." Ozvalo se od kluků a ti okamžitě vyrazili ven. Cestou Chestera poplácali po ramenou a ujišťovali ho, že se nic nestalo.
"Chazzy, co je s tebou? Tohle přece nejseš ty!" ustaraně prohlásil Mike, když za klukama zapadly dveře.
"Já vím. Jenže já nejsem já už rok." Otočil se na něj Chester.
"Můžu ti nějak pomoct?"
"Mikeu… Já nevím, co mám dělat. Nevím, co se se mnou děje. Nechápu to."
"Myslím, že si to potřebuješ urovnat v hlavě. Hlasivky máš podle mě v pořádku." Zasmál se křečovitě Mike a rozverně mu prohmátl uzliny na krku.
"Máš pravdu. Asi jsem úplně zblbnul."
"Ale ne. To bude zase v pohodě. Pojď, půjdeme."
"Jo a nezapomeň přijít zítra na tu párty."
"Neboj se. Budu tam!" Pokusil se o úsměv. Popravdě se mu tam nechtělo. Obával se těch lidí a taky střetnutí s Annou. Sice už se viděli, ale nepadlo mezi nimi ani slovo a jak znal Chazzy ženský, tak přijde chvíle vážnýho rozhovoru.
"Mimochodem, kdy se stěhuješ?"
"Já nevím. Vůbec nevím, kam půjdu. Domů se vrátit nemůžu, okupuje ho Samantha."
"No, to máš pravdu. Ale vedle nás se teď prodává dům. Je útulnej a malej."
"Ještě si to rozmyslím," odpověděl neurčitě Chester a vydal se ke dveřím.


Chester se objevil ve dveřích o hodinu později. Vlasy měl rozcuchané do všech stran a očima těkal po místnosti. Měl v úmyslu nedorazit vůbec, ale nakonec usoudil, že strávit večer tady je zajímavější, než ležet na posteli, přemýšlet a čumět do blba.
"Chazzy! Tak jsi přece jenom přišel! Už jsem se o tebe bál." Pověsil se mu kolem krku Mike.
"Já jsem jenom … nemohl nastartovat auto." Vymluvil se hned na nepochopitelné selhání jeho špičkového vozidla.
"Jasně," zachechtal se Mike. "Dej si něco k pití a bav se." Potutelně se usmál a vyrazil do vedlejší místnosti.
Chester se pomalu rozkoukal, pozdravil se se spoustou lidí a zašil se k baru, kde si poručil panáka. Nemohl si přece nevšimnout, že převládá ženská populace. A co víc! Všechny jsou nezadané a krásné a předbíhají se v tom, která se s ním seznámí první.
"Ahoj. Ty jsi Chester, viď?" ozvalo se za ním.
Chester se otočil a obsah skleničky vyprskl na zem. Před ním totiž stála žena neskutečných rozměrů hrudníku.
"Já jsem Sandy."
Chester se pokusil odtrhnout oči od jejího poprsí a přemýšlel, jak se jí zbavit. Napadlo ho, že by si na její "polici" mohl odložit skleničku a jít. Při tom pomyšlení se od srdce zasmál, s velkými obtížemi ji pohlédl do očí a vymluvil se, že musí jít za přítelkyní. Když odcházel, tak tam pořád stála s vyvalenýma očima a zřejmě přemýšlela, jak vyvinutá ta jeho přítelkyně je. "Mikeu! Musím s tebou … mluvit." Dořekl, když rozrazil dveře do ložnice.
"Ahoj, Chestere."
Chester nebyl schopný slova. Pusa se mu bezděčně otevírala a zase zavírala. Naproti němu totiž stála Anna a panovačně se usmívala.
"Jsi překvapený, že mě tady vidíš?"
Chester se ušklíbl. "Vůbec ne, ty tady přece žiješ, ne?"
"Slyšela jsem, že jsi teďka jinej. Víš, potom co tě opustili kluci a Talinda. Ani se ti nedivím," řekla Anna a zkoumavě si ho prohlížela.
"Takže, jestli jsi neviděla Mika, tak půjdu." Uzavřel to Chester a otočil se k odchodu.
"Vážně jsi divnej. Takovýho tě neznám. Chester Bennington - božskej zpěvák a lamač dívčích srdcí. Tak ti říkali, ne?"
Tahle slova mu propalovala díru do hlavy.
"Víš, mě je úplně jedno, co si myslíš. Pro mě jsi obyčejná děvka. Nic pro mě neznamenáš a je jenom otázkou času, kdy si to uvědomí i Mike."
Annin úsměv ztuhl a z jejích očí šlehaly plameny zlosti.
"Ale to ty jistě víš, Anno. Užij si párty." Dodal ještě a s vítezným úsměvem na tváři, si šel užívat.

Hybrid Dreams

Chester stál na pódiu a dav pod ním jásal.
"Linkin Park! Linkin Park!" Křičeli ze všech stran.
Chester si přiložil mikrofon k ústům a chtěl začít zpívat. Ale nemohl. Srdce mu tlouklo, jako splašené.
Fanoušci na něj začali křičet nadávky a kluci z kapely se postavili naproti němu a v očích měli zlost. Najednou se odněkud vynořil jeho otec a začal ho tlouct policejním obuškem do hlavy.
"Copak jsem tě nic nenaučil, ty spratku?"
Pak se vedle něj zjevila jeho matka a v očích měla slzy. "Byla jsem na tebe tak pyšná, Chestere, ale teď už nejsem."
Náhle ho někdo zatahal za vlasy.
Byla to malá ručička jeho syna Dravena, kterého přinesla v náruči Samantha. "Tatínek nemůže zpívat, mami? Neumí to?"
"Ne, Chester nic neumí," řekla posměšně Sam.
"Máš pravdu. Nic neumí! Je totiž nula!" zjevila se tam Talinda.
Všichni přítomní se kolem něho semkli do kruhu a společně s fanoušky začali skandovat:
"Chester je nula! Nula! Nula!"
Chester se posadil na posteli a přerývaně dýchal. To byla ale noční můra! Vážně to neumí? Vážně už nedokáže zpívat?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama