Vítám Tě na Lp-s!
Tento server je rozdelen na dve casti:

je misto, kam vkladame nase recenze i ruznorode ukazky knih, dokonce i odkazu ke stazeni (predevsim z ulozto) a dalsi odkazy na jine literarni servery, informacni servery o knihach, atd.

Jednotlivymi prispevky o knihach chceme nase knihy nejen pozvednout, ale take o nich debatovat, jak to ma v Ctenarskem klubu byt. Tak hura do komunikace, sdileni spolecneho konicku a opevovani knih, na ktere jen tak nezapomeneme ci primo kritiku ctiva, ktere uz nikdy nechceme do ruky, natoz do mysli.
Nase ctenarska skupina existuje na Fb - odkaz zde.

Literarni server pro vsechny amaterske autory, kteri radi ctou, pisi a vytvareji sve fantasticke svety. Muzete se k nam pridat a prispet se svym dilem, anebo se jen kochat nasimi dily a dat nam kritiku ci pochvalu. Autori Lp-s jsou schopni prijmout cokoliv a jejich fantazii se meze nekladou. Je tu velke mnozstvi romanu, povidek a dalsich literarnich textu a stale pribyvaji!
Nase autorska skupina existuje na Fb - odkaz zde.

Upozornění:
- Příspěvky jsou chráněny autorským zákonem a jakékoliv kopírování a prezentování je porušení zákonu.
- Na tomto serveru nenajdete zadny e-book ke stazeni, mimo tech amaterskych.

Zakladatelka literarniho serveru a ctenarskeho klubu: Chensie Ips
Adminka, spoluresitelka a podporujici prava ruka, ktera se velkou casti a napady podili, jak na Ctenarskem Klubu, tak i literarnim srveru: Sue Wish
Za uzasny desing blogu dekujeme nasi autorce ChestarNut!

Sen nebo skutečnost - autorka Sydneyy.White

17. prosince 2012 v 18:00 | Sydneyy.White |  Smutné povídky
Hlavní hrdinka si uvědomuje, jak moc jí chybí Mike. Její láska. Bylo jí s ním tak moc dobře, a náhle se všechno změnilo. Ale proč? Anna jí všechno vzala a už není cesty zpět... Nebo je to vše jen sen a skutečnost je jiná?


Dneska byl hrozný den, ostatně jako v poslední době každý.
Nic se mi nevede.
Mám chuť se někam zahrabat, skovat, utéct daleko od reality, ale to nejde. Sednu si do křesla a budu jen tak sedět, pozorovat bílé stěny a naslouchat tichu, které mě obklopuje. Je něco pro co má smysl žít? - Ptám se sama sebe. Najednou se sbalím, zamknu dům a jdu na své tajné místo. Sedím na kopci, ze kterého je skvěle vidět celé město.
Všude kolem mě je tma, jen v dáli svítí světýlka.
Zavřu oči a doufám, že se stane zázrak nebo se probudím a řeknu si, že to vše byl jen sen. "To není sen, to není žádný sen," říkám si potichu, ale stále věřím, že nemám pravdu. "Ach, Mikeu, proč jsi to udělal?" ptám se, jako by tu seděl a já čekala odpověď. Možná, že je to tak lepší, třeba jsi šťastný, ale co já? Napadají mě otázky ze všech stran a rvou mi srdce. "Byl jsi to, pro co jsem žila. To, pro co jsem ráno vstala a večer šla spát. To, pro co bych obětovala vše!" vykřiknu a slzy na sebe nedají dlouho čekat. Jen tak sedím a po tvářích mi stékají slzy. "Vždyť já tě miluju!" povzdychnu a zvednu se.
Sen nebo skutečnost
Stojím před Mikeovým domem. Vrací se mi vzpomínky, jak jsme byli spolu, jak jsme se smáli nebo jak jsme seděli ve studiu a vymýšleli slova na písničku a nemohli na nic přijít. Záhy se mi vybaví jeho krásné, hluboké oči a nejpěknější úsměv pod sluncem, který mi kdysi patřil. Slzy mi pomalu stékají po tvářích a tvrdě naráží na chodník, jako mé srdce.
V tom se rozsvítí světlo a já se rychle utíkám skovat za strom.
Mike vychází z domu a jde ke svému autu.
Ve dveřích stojí Anna a loučí se s ním.
Mike se vrátí a políbí ji, kdysi tak líbal i mě.
Proč? Proč? - Ptám se. Počkám si, dokud neodjede, možná teď udělám hloupost, ale já už přece nemám, co ztratit. Vydám se směrem k jeho domu, ve kterém je jen Anna. Zazvoním, utřu si slzy a čekám, co se bude dít.
Pomalu se otevřou dveře, v nich stojí člověk, který mi vzal všechno a já nevím proč.
"To se mě tak bojíš?" zeptám se jí, když chce zavřít dveře.
"Ne, ale nemám ti co říct, on už se k tobě nikdy nevrátí," řekne vítězně.
"A jak si můžeš být tak jistá?" Z posledních sil se snažím oponovat.
"Prohrála jsi, teď se ukázalo, kdo je slabší, tak už to pochop, nech mě a Mikea v klidu žít!" odpoví mi.
Otevřu si směle branku a jdu k ní.
"Chceš mě zabít? Nebo co?" zeptá se beze strachu.
"Ne," syknu a vím, že teď už jsem všechno prohrála. Otočím se a uteču do tmy. Je mi jedno, co si o mně myslí, já doufala, že to zvládnu, postavit se jí, ale bohužel.
Sen nebo skutečnost
Ráno se probudím. Říkám, si jestli to byl opravdu sen nebo ne, jestli jsem tam byla. Možná to byla budoucnost, která mě čeká a nemine nebo se to už stalo? Co já vím, hlavní je, že jsem teď a tu…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Slečna náročná Slečna náročná | 3. listopadu 2013 v 19:56 | Reagovat

Mám chuť se někam zahrabat, skovat, utéct daleko od reality, ale to nejde. – Skovat? Co chce skovat dohromady? Ona je kovářka? Nemyslela jsi schovat? To je ale trochu jiné slovo... s trochu jiným smyslem.

Další povídka o tom, jak nějaká dívka nemá jiný smysl života než muže. Což je velmi smutné. Skutečně je mezi teenagery rozšířená takováhle představa – a ještě je nahlížena jako vysoce romantická a tragická? Já obvykle nekritizuju témata, o kterých člověk píše, ani teď to nedělám. Piš si, o čem chceš, když se to bude dát číst (tady se to kupodivu i dá, díky bohu), ale trochu mě zaráží ta četnost. Tebe ne? Samé utrpení.

Ale tady absolutně nechápu, proč jsi tohle psala? Co to mělo znamenat? Mike se rozešel s nějakou ženou, se kterou už zjevně nechtěl být, protože miloval Annu. A ta žena ho teď slídí jako nějaká psychopatka, aby pak z ničeho nic vyběhla na jeho ženu a pak vzala nohy na ramena. A pak ani neví, jestli se fakt zachovala tak trapně, jak se zachovala. Co to vlastně bylo? Exkurze do mysli psychopata, chovance nějakého ústavu? Tenhle děj by mohl dávat skvělý smysl, kdyby to byl nějaký psychologický portrét (ačkoliv většina lidí na téhle zeměkouli na tohle zřejmě moc není), ale tohle je prostě... zbytečné. Nemá to pořádný děj, nemá to emoci, ani filozofii. Je to zbytečné – ačkoliv ne špatně napsané. Píšeš průměrně, o češtině něco víš... Jen si příště skutečně rozmyslet, co psát. Pak to bude vypadat možná i docela dobře.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama