Vítám Tě na Lp-s!
Tento server je rozdelen na dve casti:

je misto, kam vkladame nase recenze i ruznorode ukazky knih, dokonce i odkazu ke stazeni (predevsim z ulozto) a dalsi odkazy na jine literarni servery, informacni servery o knihach, atd.

Jednotlivymi prispevky o knihach chceme nase knihy nejen pozvednout, ale take o nich debatovat, jak to ma v Ctenarskem klubu byt. Tak hura do komunikace, sdileni spolecneho konicku a opevovani knih, na ktere jen tak nezapomeneme ci primo kritiku ctiva, ktere uz nikdy nechceme do ruky, natoz do mysli.
Nase ctenarska skupina existuje na Fb - odkaz zde.

Literarni server pro vsechny amaterske autory, kteri radi ctou, pisi a vytvareji sve fantasticke svety. Muzete se k nam pridat a prispet se svym dilem, anebo se jen kochat nasimi dily a dat nam kritiku ci pochvalu. Autori Lp-s jsou schopni prijmout cokoliv a jejich fantazii se meze nekladou. Je tu velke mnozstvi romanu, povidek a dalsich literarnich textu a stale pribyvaji!
Nase autorska skupina existuje na Fb - odkaz zde.

Upozornění:
- Příspěvky jsou chráněny autorským zákonem a jakékoliv kopírování a prezentování je porušení zákonu.
- Na tomto serveru nenajdete zadny e-book ke stazeni, mimo tech amaterskych.

Zakladatelka literarniho serveru a ctenarskeho klubu: Chensie Ips
Adminka, spoluresitelka a podporujici prava ruka, ktera se velkou casti a napady podili, jak na Ctenarskem Klubu, tak i literarnim srveru: Sue Wish
Za uzasny desing blogu dekujeme nasi autorce ChestarNut!

Komentáře

1 Slečna náročná Slečna náročná | 24. září 2013 v 16:33 | Reagovat

Asi po čtvrté písničce se Mike rozběhl k publiku, aby mohl podávat ruce. Jakmile přišel ke mně, podal mi ruku, ale jen tak mě nepustil. Zadíval se na mě, jako by mě znal, pak se usmál a utekl na pódium (doufám, že se mě nelekl a proto taky rychle vystartoval =) ). – Ponechám stranou neoriginalitu námětu a upozorním na důležitou věc. Smajlící do povídek nepatří. Prostě ne. Už jsi někdy četla knížku, třeba nějakou z povinné četby ve škole, kde by v textu byli smajlíci? Určitě ne, viď? Navíc, copak jsi to za spisovatelku, když nedokáže něco tak jednoduchého, jako je usmívající se smajlík, vyjádřit slovy?

Půlku písničky jsme se na sebe koukali a usmívali jako blbí =), ale z ničeho nic jsem ve svým pravým ramenu ucítila bodnutí. – Zase smajlík. Navíc je dost nepravděpodobné, že by Mike koukal tak dlouho jen do jednoho místa – na jednu holku. Oni se totiž hudebníci taky musí soustředit na to, co dělají. A podle výpovědi mnohých z nich vůbec nevnímají tváře v publiku. Ví, že jsou tam fanoušci, ale to je také všechno.

Chytla jsem se rukou za tu ránu, dala ji sobě před oči a pak dlaň ukázala Mikeovi. Pak jsem omdlela a nic si nepamatuju.
Ta dlaň byla celá od krve.
Nějakej hajzl měl u sebe nůž a bodl mě. – Takže... Byla jsi někdy na koncertě? A ke všemu na koncertě velikosti toho, který běžně pořádají Linkin park? Pokud ano, pak jistě víš, že nikdo dovnitř nemůže projít bez kontroly. A ta se týká především takových věcí, kterými je možno ublížit člověku. Nůž by dovnitř nikdo nedostal. To by musel mít hodně promyšlené. Ale pak... proč by to vůbec dělal? Aby bodal do holky, co ji ani nezná? Nesmysl, že jo?

"Snad tam není nějakej úchyl!" řekla jsem si. Zavolala jsem: "Haló. Kdo tam je?" Uslyšela jsem takový pajdavý zvuky. – Je přece v nemocnici, proč by tam měl být úchyl? Fakt tohle někoho napadne?

Začala jsem se smát, protože jsem si představila, že se Rob polulal. – Tobě ještě nebylo víc než 13, viď?

On mi pak řekl, že jak jsem omdlela, tak za mnou skočil do obecenstva, ale nějak se zahákl a s kalhotama si roztrhl i nohu. "Jo a toho parchanta, co tě bodnul, chytili u východu. Je teď ve vazbě. A jsou i zažalovaný ty lidi, co prohledávají u vchodu, za nepozornost," řekl Mike a dodal: "Za chvíli by měl přijít doktor s lékařskou zprávou, jestli nemáme otravu krve." – Neni nic lepšího, než skočit na omdlenou divačku. To jí asi hodně pomohl. Už jen protože když slavnej skočí do publika, lidi se k němu nahrnou, a tak by ji logicky ušlapali. Navíc, takováhle nepozornost by se opravdu jen tak nestala. Ale oceňuju alespoň to, že tě napadlo se o tom zmínit.

Ozvalo se zaťukání a vešel doktor. Úsměv od ucha k uchu: "Tak mám pro Vás dvě dobré zprávy. Ta první je ta, že nemáte otravu krve a ta druhá… No, to si radši přečtěte sami. A abych nezapomněl. Veroniko, Vás si tady necháme tak tři týdny a pane Shinodo, nemáte to tak strašné, ale zůstanete tu taky tak tři týdny. Ano?" řekl doktor a odešel. – Takže, doktor se jí ani nezeptá, jak se cítí? To je obvykle to první, na co se ptají, když ležíš v nemocnici. A proč by tam Mike měl zbytečně zůstávat tři týdny, když to nemá strašné? Co bude s dalšími koncerty atd.?

Já a Mike jsme se začetli.
Byly tam všelijaký doktorský hatlamatilky a pak tam bylo z důvodu ztráty krve a obavy o otravu krve jsme byli nuceni udělat rozbor krve a vy a pan Shinoda máte stejnou strukturu, tak jste pravděpodobně příbuzní.
Nemohla jsem tomu věřit.
A Mike zřejmě taky ne. – Ani já tomu nevěřím, protože je to blbost. Na určení příbuzenství existují samostatné testy, o které si musíte zažádat. Nikdo vám je jako standard dělat nebude. A už vůbec nikdo nebude z legrace jen tak dělat testy DNA, jestli náhodou náhodná fanynka není příbuzná zpěváka, kterého nemůže osobně znát. Tohle z běžného krevního testu nevyčtete. Ani neměli důvod je porovnávat. Do laboratoře ty vzorky putují asi tak s tisícem dalším, u každého je určené, jaký test se na něm bude dělat – nic navíc. A pak se pošlou zase výsledky k doktorovi. Takže prostě blbost.

Možná by taky neškodilo vzít na vědomí, že Linkin park jsou Američani a mluví v tu chvíli tedy anglicky. Ne, tím nechci říct, že bys to měla psát anglicky, ale že doktor by měl vypovědět o jejich diagnóze jí česky a jemu anglicky. A taky, že jí asi těžko budou říkat Verča a Veronička. Prostě by jí říkali Veronika. Maximálně Nika nebo Nicky.

Asi za dvě hodiny přijela rodina a mamka. – A ti se za ní vůbec nezastavili. Protože když vám pobodají dceru, ani za ní nepřijdete do nemocnic. To je snad jasné, ne?

Ona jen tak odjede do USA? Nechodí do školy ani do práce? Nic nemusí zařizovat?

A proč je to vůbec tak zkratkovité? Přijde mi to jako náhodný shluk několika nápadů, ale vůbec nemůžu poznat, o čem že to má být? Jak nějaká holka náhodou zjistí, že je příbuzná Mikea Shinody a odjede žít do USA?

Jednou pro mě přijel Rob, ať jdu k němu domů, že mě chce naučit na bicí. – Proč by to dělal? Člověk by řekl, že jako jeden z nejznámějších bubeníků na světě má práce i bez toho dost. Navíc jsem nepostřehla, že by se Veronika zmínila, že se chce naučit hrát na bicí, jen že má ráda hudbu a obdivuje ho. To jsou dvě různé věci.

Přijeli jsme k němu, on si sedl na sedačku a řekl: "Ty jo. Mně je nějak zle," řekl. – Tak schválně, co je tu blbě? Jo, máš tam dvakrát „řekl“.

Ten měl snad třicet osm a půl stupně! – Má místo ruky teploměr, že to ví takhle přesně?

2 Ayako Ayako | 21. června 2015 v 22:17 | Reagovat

Pane bože.. Ty fakt nejsi normální (slečna náročná) Tohle je povídka!! A má skvělej příběh a je i skvele napsanej. Nemela bys jen kritizovat malickosti bez kterých by povídka nesla napsat.. Me se příběh moc líbí, je originální a i vtipny :) Navic Linkin park je moje oblíbená skupina.. Prosím pokracuj jeste v psaní :) Moc, moc se mi líbí.. A těším se na pokračování. A jsem si jista ze nejsem jediná..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.